7 października uczniowie klasy drugiej zorganizowali otrzęsiny nowym adeptom sztuki :) Przygotowali mnóstwo trudnych zadań, które jak się okazało nie były wielką przeszkodą dla naszych pierwszoklasistów. Zapraszamy to zobaczenia galerii z tego wydarzenia.

Galeria


5 października gościliśmy w naszej Szkole pana profesora Lexa Drewińskiego, wykładowcę Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie kieruje Katedrą Projektowania Graficznego oraz profesora Fachhochschule w Poczdamie.
Profesor Drewiński jest twórcą logo szczecińskiej Akademii Sztuki, laureatem ponad 170 nagród i wyróżnień w dziedzinie plakatu i znaku graficznego, zdobytych w konkursach na całym świecie, w tym zwycięzcą tegorocznej edycji międzynarodowego festiwalu Art Movies w Toruniu.
Prace Artysty charakteryzuje ascetyczna forma i poruszają one sprawy dzisiejszego świata, takie jak wojna, rasizm, totalitaryzm, głód jednych i przesyt innych.
Nasz szanowny gość przeprowadził niezwykle ciekawą prezentację swojej twórczości. Przedstawił nam swoje dzieła, wplatając je w bardzo ważny kontekst historyczny oraz ciekawą, zabawną, momentami melancholijną, ale przede wszystkim niezwykle inspirującą historię powstawania kolejnych plakatów.

Serdecznie dziękujemy za niezwykle interesujący wykład.

Zachęcamy również do polubienia strony profesora Lexa Drewińskiego, aby być na bieżąco z twórczością Artysty.


Galeria

więcej...

Rybokarty 2015

W tym roku plenery dla naszych uczniów poprowadził dr hab. Arkadiusz Marcinkowski. W 1989 r. ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. W 1991 rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W okresie 1995-1996 studiował w Holandii. W 1996 r. uzyskał dyplom magistra sztuki z malarstwa w pracowni prof. Jana Świtki i z edukacji artystycznej u prof. Tomasza Maruszewskiego. Temat pracy magisterskiej to "Rola kodu w procesie twórczym". Po ukończeniu studiów rozpoczął w Poznaniu aktywną działalność zawodowo-artystyczną. Zorganizował wystawy grafiki i malarstwa sztalugowego, brał udział w wielu ekspozycjach za granicą, m.in. w Japonii, gdzie kilkakrotnie podróżował i miał wystawy w prestiżowych galeriach w Tokio, Osace i Kobe. W 1997 r. rozpoczął pracę w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis w Poznaniu jako asystent w pracowni malarstwa i rysunku. W 1999 r. stworzył identyfikację wizualną Poczty Polskiej, która jest obecnie wdrażana w całym kraju. W 1996 r. zakończył pracę w WSSS i został pracownikiem dydaktyczno-naukowym Wydziału Artystycznego Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu, gdzie prowadzi pracownię rysunku. W 2011 uzyskał tytuł doktora habilitowanego na ASP w Poznaniu. Od 2006 do 2014 członek zarządu Okręgu Poznańskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 2009 członek japońskiej organizacji artystycznej A-21 z siedzibą w Osace. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, Politechnice Poznańskiej i WSUS w Poznaniu. Zajmuje się grafiką, malarstwem i działaniami przestrzennymi.


Galeria

więcej...

Trzy kolory, trzy indywidualności twórcze:
czerwień jest kolorem bogów i władców.. oraz Przemysława Cerebieża-Tarabickiego..
żółcień, ulubiony kolor Konfucjusza symbolizuje intelekt i radość tworzenia.. i jest kolorem Jarosława Eysymonta..
kolor niebieski utożsamiany jest z błękitem nieba, bezkresem oceanu, niczym nieograniczoną przestrzenią i wolnością...jest kolorem Macieja Woltmana...

Galeria


Wraz z Gryfickim Domem Kultury byliśmy współorganizatorami obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Galeria
Są już wyniki konkursu Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie ogłoszonego z okazji obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia w 2014r. pod hasłem "Podejmij właściwą decyzję".


GRATULUJEMY DOMINICE, KARINIE I ANTONIEMU

Szczegóły tutaj


Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z wernisażu wystawy prac naszych uczniów. Dziękujemy za liczne przybycie, oraz zapraszamy do zobaczenia naszej wystawy w Galerii "Brama" w Gryficach. Wystawa będzie czynna do 15 lutego.

Więcej informacji o wernisażu tutaj.


Wystawa prac naszych uczniów w Galerii "Brama" w Gryficach

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac naszych uczniów!
Wernisaż odbędzie się 15.01.2015 r. o godz. 17:00
w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach.


Choinka, kolędy, dzielenie się opłatkiem, życzenia, wizualizacje, wigilijne przysmaki, quiz o świętach oraz świąteczne opowiadanie autorstwa Agaty wprowadziły nas w wyjątkowy, świąteczny nastrój.


18 grudnia w kameralnej atmosferze Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy prac naszych uczennic. Dominika Ambruszkiewicz, Karolina Kwiatkowska i Karina Szpiczakowska prezentowały swoje prace. Obrazy,rysunki, plakaty, fotografia, 


Uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów.

 

187 uczniów zachodniopomorskich szkół średnich otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów. Stypendia premiera mogą dostać uczniowie, którzy mają najwyższą średnią ocen w swojej szkole albo są wybitnie uzdolnieni w jednym z przedmiotów.
Gratulujemy Mateuszowi !!!


Nasi pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie na otrzęsinach. Podołali wielu trudnym zadaniom, które niejednokrotnie doprowadzały do łez radości zarówno ich jak i publiczność tego wydarzenia. Zobaczcie jak walczyli :)


„Sprzątanie Świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Również nasza szkoła każdego roku uczestniczy w tej szlachetnej akcji.


13 czerwca 2014 roku miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego "Obraz Abstrakcyjny 2014". Zwycięzcą serdecznie gratulujemy. Jednocześnie odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej. Dziękujemy autorom wszystkich nadesłanych prac, a w szczególności tych, które zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej.


Zwiedzający mieli okazję zobaczyć jak wyglądają nasze pracownie artystyczne oraz jakie dzieła są w nich tworzone. Reklama wizualna, malarstwo i rysunek, rzeźba, podstawy projektowania - kompozycja, podstawy fotografii i filmu - prace ze wszystkich pracowni były wyeksponowane w salach i na holach naszej uczelni ciesząc się dużym zainteresowaniem naszych gości.


Nasza szkoła obchodziła swoje  dziesiąte urodziny. W części oficjalnej uroczystości miało miejsce min. przemówienie Pani Dyrektor Haliny Adomat, wielu zaproszonych gości w tym : Starosta Gryfic Pan Kazimierz Sać, Burmistrz Gryfic Pan Andrzej Szczygieł i wielu wielu innych znamienitych gości. Podziękowaniom nie było końca. Po przemówieniach i podziękowaniach odsłonięta została płaskorzeźba autorstwa Pana Bogdana Owczarskiego przedstawiająca naszego nowego patrona - Tadeusza Eysymonta.


Jarosław Eysymont laureatem Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Nasz wykładowca Pan Jarosław Eysymont został laureatem Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur pharetra dapibus pharetra. Donec interdum eros eu turpis pharetra et hendrerit est ornare. Etiam eu nulla sapien. Nullam ultricies posuere nunc, eget mollis nulla malesuada quis.


30 obrazów podsumowujących artystyczne 30-lecie zawisło na ścianach pracowni naszego nauczyciela, malarza Jarosława Eysymonta

Cały tekst: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,12713585,Kolorowy_wernisaz_Jaroslawa_Eysymonta__Z_Czeslawem.html#ixzz3PCYJDMvT

Fot. Łukasz Wądołowski / Agencja Gazeta


Również i nasze szkoły stanęły do rywalizacji o mistrzostwo Mini Euro 2012. Mimo ogromnego zaangażowania i umiejętności, którymi imponowali zgromadzonej publiczności nie udało się nam zdobyć pucharu :(

Nie poddajemy się nasi uczniowie szlifują formę na kolejne Mini Euro :)

Więcej informacji tutaj.


2011 - targi edukacyjne w Gryficach. Mam nadzieję, że widzieliście naszych kolorowo ubranych uczniów na targach edukacyjnych. Pogoda i humory dopisały. Dziękujemy za duże zainteresowanie naszym stoiskiem i zapraszamy do naszej szkoły.